Warning: Use of undefined constant getValue - assumed 'getValue' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /plugins/content/fb_tw_plus1/fb_tw_plus1.php on line 352

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /libraries/cms/application/cms.php on line 464
Implanty - Stomatolg Szczecin gabinet stomatologiczny w Szczecinie | Stomatologia.UniMed.Szczecin.pl

Implanty

Najnowocześniejsza metoda uzupełniania braków zębowych

Gabinety stomatologiczne Uni-Med w Szczecinie jako jedną z metod leczenia protetycznego proponują wszczepianie implantów. W porównaniu z tradycyjnymi technikami protetycznymi implanty pozwalają na niemal całkowite odtworzenie prawidłowych warunków zgryzowych, jak i umożliwiają osiąganie najlepszych rezultatów pod względem przywrócenia estetycznego wyglądu uzębienia.

Najefektywniejsza metoda protetyczna

Niewidoczny z zewnątrz tytanowy implant trwale zrastając się z kością pełni funkcję korzenia i stanowi podstawę do mocowania nowych koron protetycznych zębów. Wybór takiego rozwiązanie protetycznego pozwala zarówno na rekonstrukcję pojedynczego, kilku jak i wszystkich zębów i przynosi najlepsze efekty zarówno jeśli chodzi o całkowite przywrócenie funkcjonalności narządu zgryzu jak i estetyki.

Chirurgia implantologiczna

W przypadku braku dostatecznej ilości tkanki kostnej lub braku koniecznego miejsca do umieszczenia wszczepu specjaliści z gabinetów stomatologicznych Uni-Med wykonują zabiegi chirurgiczne przygotowujące kość do wszczepienia implantu - zabieg sterowanej regeneracji kości lub podniesienie dna zatoki szczękowej.

Implantacja krok po kroku

 • badania wstępne i konsultacje, składające się z wywiadu ogólnomedycznego na temat ogólnego stanu zdrowia oraz badania wewnątrzustnego uzębienia i miejsca wszczepienia implantu: ocena stanu zębów, dziąseł, przyzębia, błony śluzowej, oraz obszaru bezzębnego.
 • wykonanie zdjęcia rtg – ocena ilości i stanu kości będącej podłożem dla wszczepu implantu oraz położenia i rozmiaru: szczęki, żuchwy, jamy nosowej, dna zatoki szczękowej - narządów mających istotny wpływ na pomyślne przeprowadzenie zabiegu.
 • tomografia komputerowa - szczegółowe badanie gęstości kości, umiejscowienia zębów w wyrostku zębodołowym, relacji zębów sąsiednich i przeciwstawnych i ich położenia w stosunku do zatok szczękowych i kanałów nerwowych.
 • zabieg chirurgiczny wszczepienia implantu przeprowadzony w znieczuleniu miejscowym, polega on na wykonaniu otworów w kości w ściśle określonych miejscach, wkręcaniu w nie implantów a następnie zasłonięciu ich dziąsłem.
 • etap gojenia - osteointegracja - pozostawienie implantu bez odbudowanej korony na okres od 4 miesięcy do pół roku, w celu wytworzenia odpowiednio mocnego zespolenia wszczepu tytanowego z kością.
 • zamocowanie śruby gojącej w celu ułatwienia gojenia się błony śluzowej w otoczeniu implantu i wymodelowania kształtu dziąseł pod przyszłą koronę protetyczną.
 • odbudowa korony zęba, mostu lub protezy.

 • Korony porcelanowe estetyczne uzupełnienie protetyczne

  Po kompleksowym leczeniu stomatologicznym przychodzi etap na uzupełnienie braków w uzębieniu. W przypadku znacznego uszkodzenia lub nawet całkowitego zniszczenia zębów, jednym z najczęściej stosowanych rozwiązań jest zastosowanie korony porcelanowej, która osadzana jest na zdrowym, uprzednio specjalnie przygotowanym do tego celu zębie lub też na wszczepionym już wcześniej implancie.

  W gabinetach stomatologicznych Uni-Med w Szczecinie wykonujemy estetycznie wyglądające korony porcelanowe, które cechują się wyjątkową precyzją wykonania i trwałością, a ponieważ te uzupełnienia protetyczne nie zawierają żadnych elementów metalowych, mają identyczny wygląd jak zęby naturalne, przez co są nie odróżnienia dla postronnego obserwatora.

 • Przywracanie pięknego uśmiechu za pomocą licówek

  W ramach specjalistycznych usług w zakresie stomatologii estetycznej gabinety dentystyczne Uni-Med w Szczecinie oferują profesjonalną korektę kształtu zębów z zastosowaniem licówek.  Oferowane przez Nas licówki są to cienkie płatki porcelanowe lub kompozytowe, które mocuje się na licowej stronie zębów, w celu nadania im pięknego kształtu i koloru, bądź też likwidacji szpar między nimi.

  Dzięki zastosowaniu licówek będą mogli Państwo cieszyć się olśniewającym, śnieżnobiałym uśmiechem. Natomiast, gdy zęby są mocno zniszczone oferujemy w naszych gabinetach stomatologicznych szeroki wybór rozwiązań zakresu protetyki stomatologicznej – w tym między innymi korony porcelanowe i cyrkonowe, mosty protetyczne, protezy stałe i ruchome, czy wreszcie implanty.

 • Doświadczony i wykwalifikowany protetyk w Szczecinie

  W ramach szerokiego zakresu usług dentystycznych oferowanych przez gabinety stomatologiczne Uni-Med w Szczecinie oferujemy specjalistyczne zabiegi w zakresie protetyki stomatologicznej. Już od  wielu lat nasz wysoko wykwalifikowany i doświadczony protetyk stomatologiczny dr n. med. Marta Gałęska zajmuje się rekonstrukcją uzębienia i przywracaniem prawidłowego funkcjonowania narządu zgryzu.

  W zależności od stanu uzębienia Pacjenta, a także jego możliwości finansowych jesteśmy w stanie zaproponować różnorodne techniki protetyczne, dostosowane do potrzeb i możliwości Pacjenta. W naszej ofercie znajdą Państwo zarówno protezy ruchome, wyjmowane przez pacjenta na noc, jak i przytwierdzone na stałe do naturalnych korzeni zębów lub implantów, w tym korony i mosty.

 • Bezbolesne leczenie zębów w znieczuleniu miejscowym

  Gabinety stomatologiczne Uni-Med oferują profesjonalne i całkowicie bezbolesne leczenie zębów, z zastosowaniem najnowocześniejszych metod leczenia stomatologicznego i z użyciem narzędzi dentystycznych i diagnostycznych oraz materiałów leczniczych o najwyższej jakości, zaś samo leczenie zębów jest u Nas bezbolesne, ze względu na stosowane znieczulenie miejscowe.

  W naszych profesjonalnie wyposażonych gabinetach oferujemy zabiegi zarówno z dziedziny stomatologii zachowawczej, takie jak zapobieganie i leczenie ubytków próchnicowych, fluoryzacja,  wypełnianie ubytków próchnicowych materiałami światłoutwardzalnymi, chemoutwardzalnymi lub porcelanowymi (inlay, onlay), jak i leczenie endodontyczne (kanałowe).

 • Wybielanie zębów lampą – przywracanie pięknego uśmiechu

  W ramach wykonywanych zabiegów w zakresu stomatologii estetycznej oferujemy profesjonalne zabiegi wybielania zębów za pomocą specjalnej lampy do wybielania.  Wskazaniem do takiego zabiegu jest chęć rozjaśnienia sobie zębów ze względów estetycznych, a także usunięcie przebarwień wynikłych z przebytych chorób, stosowanych antybiotyków oraz czynników wrodzonych.

  Dokonywany pod nadzorem naszych doświadczonych lekarzy stomatologów zabieg trwa około jednej godziny. Polega on nałożeniu na zęby specjalnego żelu wybielającego i naświetleniu go potem specjalną lampą emitującą silną wiązkę światła. Po upływie około 2 tygodni od zabiegu wybielania zębów ich barwa stabilizuje się i utrzymuje się przez okres od pół roku do 2 lat.