Warning: Use of undefined constant getValue - assumed 'getValue' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /plugins/content/fb_tw_plus1/fb_tw_plus1.php on line 352

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /libraries/cms/application/cms.php on line 464
Protetyka - Stomatolg Szczecin gabinet stomatologiczny w Szczecinie | Stomatologia.UniMed.Szczecin.pl

Protetyka

Nowoczesna protetyka daje możliwość odbudowania każdego braku w uzębieniu

W przypadku znacznego uszkodzenia lub całkowitego zniszczenia zębów nasi specjaliści zajmują się odtwarzaniem prawidłowych warunków zgryzowych i przywracaniem estetycznego wyglądu uzębienia. Uzupełnienie braków zębowych ma znaczenie zarówno dla naszego zgryzu,  jak i  samopoczucia.  Brak protez zębowych prowadzi do zaniku kości szczęki oraz żuchwy, trudności w spożywaniu pokarmów, wymowy, przemieszczania i rotacji pozostałych zębów. Na skutek braków w uzębieniu zmienia się  również wygląd naszej twarzy. Utrata zębów powoduje powstawanie zmarszczek oraz opadanie kącików ust.

Rekonstrukcja uzębienia

W naszych gabinetach stomatologicznych wykonujemy protezy ruchome - wyjmowanymi przez pacjenta na przykład na okres snu, jak i stałe - przytwierdzone (w zależności od stopnia uszkodzenia uzębienia albo do naturalnych korzeni zębów albo do implantów). W zależności od stanu uzębienia i  możliwości finansowych pacjenta każdy przypadek rozpatrujemy indywidualnie i możemy zaproponować różne rozwiązania w dziedzinie protetyki stomatologicznej.

Korony protetyczne

Jeśli stopień zniszczenia zębów jest na tyle znaczny, że ich naprawa i odbudowa standardowym materiałem światłoutwardzalnym jest nietrwała możemy zaproponować m. in. korony protetyczne. Możemy je także osadzić na  implantach zębowych, które zastępują korzenie zębów. Taka technika jest bardzo estetyczna i precyzyjna. W naszych gabinetach wykonujemy korony cyrkonowe. Ze względu na swoją wyjątkową trwałość ten materiał wykorzystuje się także m.in. do budowy elementów statków kosmicznych. Całkowicie bezpieczne i nie zawierające metalu uzupełnienia całoceramiczne, wyglądają zupełnie tak samo jak ząb naturalny.

Licówki

Służą do pokrycia przedniej powierzchni zębów. Mogą pomóc pozbyć się  przebarwień, szpar między zębami czy zniekształceń uzębienia. Stosuje się bardzo cienkie  licówki ceramiczne lub kompozytowe. Doskonale imitują one piękne naturalne zęby i pozwalają uzyskać olśniewający uśmiech.

Oferujemy usługi w zakresie protetyki stomatologicznej:

 • protezy całkowite
 • protezy częściowe - szkieletowe, akrylowe, acetalowe
 • korony – porcelanowe na podbudowie metalowej lub całoceramiczne (bez metalu, cyrkonowe)
 • mosty protetyczne
 • licówki porcelanowe
 • licówki kompozytowe
 • implanty

 • Korony porcelanowe estetyczne uzupełnienie protetyczne

  Po kompleksowym leczeniu stomatologicznym przychodzi etap na uzupełnienie braków w uzębieniu. W przypadku znacznego uszkodzenia lub nawet całkowitego zniszczenia zębów, jednym z najczęściej stosowanych rozwiązań jest zastosowanie korony porcelanowej, która osadzana jest na zdrowym, uprzednio specjalnie przygotowanym do tego celu zębie lub też na wszczepionym już wcześniej implancie.

  W gabinetach stomatologicznych Uni-Med w Szczecinie wykonujemy estetycznie wyglądające korony porcelanowe, które cechują się wyjątkową precyzją wykonania i trwałością, a ponieważ te uzupełnienia protetyczne nie zawierają żadnych elementów metalowych, mają identyczny wygląd jak zęby naturalne, przez co są nie odróżnienia dla postronnego obserwatora.

 • Przywracanie pięknego uśmiechu za pomocą licówek

  W ramach specjalistycznych usług w zakresie stomatologii estetycznej gabinety dentystyczne Uni-Med w Szczecinie oferują profesjonalną korektę kształtu zębów z zastosowaniem licówek.  Oferowane przez Nas licówki są to cienkie płatki porcelanowe lub kompozytowe, które mocuje się na licowej stronie zębów, w celu nadania im pięknego kształtu i koloru, bądź też likwidacji szpar między nimi.

  Dzięki zastosowaniu licówek będą mogli Państwo cieszyć się olśniewającym, śnieżnobiałym uśmiechem. Natomiast, gdy zęby są mocno zniszczone oferujemy w naszych gabinetach stomatologicznych szeroki wybór rozwiązań zakresu protetyki stomatologicznej – w tym między innymi korony porcelanowe i cyrkonowe, mosty protetyczne, protezy stałe i ruchome, czy wreszcie implanty.

 • Doświadczony i wykwalifikowany protetyk w Szczecinie

  W ramach szerokiego zakresu usług dentystycznych oferowanych przez gabinety stomatologiczne Uni-Med w Szczecinie oferujemy specjalistyczne zabiegi w zakresie protetyki stomatologicznej. Już od  wielu lat nasz wysoko wykwalifikowany i doświadczony protetyk stomatologiczny dr n. med. Marta Gałęska zajmuje się rekonstrukcją uzębienia i przywracaniem prawidłowego funkcjonowania narządu zgryzu.

  W zależności od stanu uzębienia Pacjenta, a także jego możliwości finansowych jesteśmy w stanie zaproponować różnorodne techniki protetyczne, dostosowane do potrzeb i możliwości Pacjenta. W naszej ofercie znajdą Państwo zarówno protezy ruchome, wyjmowane przez pacjenta na noc, jak i przytwierdzone na stałe do naturalnych korzeni zębów lub implantów, w tym korony i mosty.

 • Bezbolesne leczenie zębów w znieczuleniu miejscowym

  Gabinety stomatologiczne Uni-Med oferują profesjonalne i całkowicie bezbolesne leczenie zębów, z zastosowaniem najnowocześniejszych metod leczenia stomatologicznego i z użyciem narzędzi dentystycznych i diagnostycznych oraz materiałów leczniczych o najwyższej jakości, zaś samo leczenie zębów jest u Nas bezbolesne, ze względu na stosowane znieczulenie miejscowe.

  W naszych profesjonalnie wyposażonych gabinetach oferujemy zabiegi zarówno z dziedziny stomatologii zachowawczej, takie jak zapobieganie i leczenie ubytków próchnicowych, fluoryzacja,  wypełnianie ubytków próchnicowych materiałami światłoutwardzalnymi, chemoutwardzalnymi lub porcelanowymi (inlay, onlay), jak i leczenie endodontyczne (kanałowe).

 • Wybielanie zębów lampą – przywracanie pięknego uśmiechu

  W ramach wykonywanych zabiegów w zakresu stomatologii estetycznej oferujemy profesjonalne zabiegi wybielania zębów za pomocą specjalnej lampy do wybielania.  Wskazaniem do takiego zabiegu jest chęć rozjaśnienia sobie zębów ze względów estetycznych, a także usunięcie przebarwień wynikłych z przebytych chorób, stosowanych antybiotyków oraz czynników wrodzonych.

  Dokonywany pod nadzorem naszych doświadczonych lekarzy stomatologów zabieg trwa około jednej godziny. Polega on nałożeniu na zęby specjalnego żelu wybielającego i naświetleniu go potem specjalną lampą emitującą silną wiązkę światła. Po upływie około 2 tygodni od zabiegu wybielania zębów ich barwa stabilizuje się i utrzymuje się przez okres od pół roku do 2 lat.