Warning: Use of undefined constant getValue - assumed 'getValue' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /plugins/content/fb_tw_plus1/fb_tw_plus1.php on line 352

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /libraries/cms/application/cms.php on line 464
Wybielanie - Stomatolg Szczecin gabinet stomatologiczny w Szczecinie | Stomatologia.UniMed.Szczecin.pl

Wybielanie

Przywracanie śnieżnobiałego uśmiechu

Coraz popularniejszym i bardziej dostępnym zabiegiem z zakresu stomatologii estetycznej jest wybielanie zębów. Gabinety stomatologiczne Uni-Med w Szczecinie w celu przywrócenia pięknego, śnieżnobiałego koloru zębów oferują Państwu zabieg wybielania przy użyciu specjalnej lampy generującej światło halogenowe.

Zabieg wybielania zębów

Wybielanie zębów należy zacząć od usunięcia kamienia i płytki nazębnej. Zabieg wybielania trwa około godziny, polega na nałożeniu na zęby specjalnego preparatu wybielającego. Jego działanie zostaje wzmocnione użyciem lampy wybielającej. Pod wpływem emitowanej wiązki światła żel przenika w zewnętrzną powłokę szkliwa i przebarwienia zębów.

Wskazania po zabiegu wybielania zębów

 • W celu utrwalenia efektu wybielania należy przez 3 doby (72h) po zabiegu stosować tzw. „białą dietę”, czyli unikać produktów barwiących zęby (np. herbaty, czerwonego wina, kawy, coli, buraczków itp.). Używanie kolorowej pasty do zębów, czy płukanek do jamy ustnej również nie jest wskazane, ze względu na ryzyko ponownego wchłonięcia się barwników.
 • Osobom palącym, zaleca się zrezygnowanie z palenia przynajmniej na dwie doby po zabiegu.
 • Z uwagi na mogącą wystąpić pozabiegową nadwrażliwość zębów - 24 h po wybielaniu należy unikać bardzo gorących, jak i zimnych pokarmów oraz napojów.
 • W celu utrzymania jak najdłuższego efektu wybielonych zębów, zaleca się prawidłową higienę jamy ustnej, regularne wizyty stomatologiczne (co pół roku) oraz systematyczne usuwanie kamienia nazębnego.

Brak zastosowania wymienionych wyżej zasad może powodować niezadowalający efekt wybielenia zębów.

 • Korony porcelanowe estetyczne uzupełnienie protetyczne

  Po kompleksowym leczeniu stomatologicznym przychodzi etap na uzupełnienie braków w uzębieniu. W przypadku znacznego uszkodzenia lub nawet całkowitego zniszczenia zębów, jednym z najczęściej stosowanych rozwiązań jest zastosowanie korony porcelanowej, która osadzana jest na zdrowym, uprzednio specjalnie przygotowanym do tego celu zębie lub też na wszczepionym już wcześniej implancie.

  W gabinetach stomatologicznych Uni-Med w Szczecinie wykonujemy estetycznie wyglądające korony porcelanowe, które cechują się wyjątkową precyzją wykonania i trwałością, a ponieważ te uzupełnienia protetyczne nie zawierają żadnych elementów metalowych, mają identyczny wygląd jak zęby naturalne, przez co są nie odróżnienia dla postronnego obserwatora.

 • Przywracanie pięknego uśmiechu za pomocą licówek

  W ramach specjalistycznych usług w zakresie stomatologii estetycznej gabinety dentystyczne Uni-Med w Szczecinie oferują profesjonalną korektę kształtu zębów z zastosowaniem licówek.  Oferowane przez Nas licówki są to cienkie płatki porcelanowe lub kompozytowe, które mocuje się na licowej stronie zębów, w celu nadania im pięknego kształtu i koloru, bądź też likwidacji szpar między nimi.

  Dzięki zastosowaniu licówek będą mogli Państwo cieszyć się olśniewającym, śnieżnobiałym uśmiechem. Natomiast, gdy zęby są mocno zniszczone oferujemy w naszych gabinetach stomatologicznych szeroki wybór rozwiązań zakresu protetyki stomatologicznej – w tym między innymi korony porcelanowe i cyrkonowe, mosty protetyczne, protezy stałe i ruchome, czy wreszcie implanty.

 • Doświadczony i wykwalifikowany protetyk w Szczecinie

  W ramach szerokiego zakresu usług dentystycznych oferowanych przez gabinety stomatologiczne Uni-Med w Szczecinie oferujemy specjalistyczne zabiegi w zakresie protetyki stomatologicznej. Już od  wielu lat nasz wysoko wykwalifikowany i doświadczony protetyk stomatologiczny dr n. med. Marta Gałęska zajmuje się rekonstrukcją uzębienia i przywracaniem prawidłowego funkcjonowania narządu zgryzu.

  W zależności od stanu uzębienia Pacjenta, a także jego możliwości finansowych jesteśmy w stanie zaproponować różnorodne techniki protetyczne, dostosowane do potrzeb i możliwości Pacjenta. W naszej ofercie znajdą Państwo zarówno protezy ruchome, wyjmowane przez pacjenta na noc, jak i przytwierdzone na stałe do naturalnych korzeni zębów lub implantów, w tym korony i mosty.

 • Bezbolesne leczenie zębów w znieczuleniu miejscowym

  Gabinety stomatologiczne Uni-Med oferują profesjonalne i całkowicie bezbolesne leczenie zębów, z zastosowaniem najnowocześniejszych metod leczenia stomatologicznego i z użyciem narzędzi dentystycznych i diagnostycznych oraz materiałów leczniczych o najwyższej jakości, zaś samo leczenie zębów jest u Nas bezbolesne, ze względu na stosowane znieczulenie miejscowe.

  W naszych profesjonalnie wyposażonych gabinetach oferujemy zabiegi zarówno z dziedziny stomatologii zachowawczej, takie jak zapobieganie i leczenie ubytków próchnicowych, fluoryzacja,  wypełnianie ubytków próchnicowych materiałami światłoutwardzalnymi, chemoutwardzalnymi lub porcelanowymi (inlay, onlay), jak i leczenie endodontyczne (kanałowe).

 • Wybielanie zębów lampą – przywracanie pięknego uśmiechu

  W ramach wykonywanych zabiegów w zakresu stomatologii estetycznej oferujemy profesjonalne zabiegi wybielania zębów za pomocą specjalnej lampy do wybielania.  Wskazaniem do takiego zabiegu jest chęć rozjaśnienia sobie zębów ze względów estetycznych, a także usunięcie przebarwień wynikłych z przebytych chorób, stosowanych antybiotyków oraz czynników wrodzonych.

  Dokonywany pod nadzorem naszych doświadczonych lekarzy stomatologów zabieg trwa około jednej godziny. Polega on nałożeniu na zęby specjalnego żelu wybielającego i naświetleniu go potem specjalną lampą emitującą silną wiązkę światła. Po upływie około 2 tygodni od zabiegu wybielania zębów ich barwa stabilizuje się i utrzymuje się przez okres od pół roku do 2 lat.